Cezary Kulesza: Będę kandydował na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

W piątek, 4 czerwca 2021 r., Cezary Kulesza ogłosił swój start w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, które odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. Jednocześnie poinformował o swojej rezygnacji z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok.

– Jestem związany z piłką nożną przez całe swoje życie. Jako piłkarz biegałem po murawie. W Jagiellonii Białystok razem z moimi współpracownikami osiągnęliśmy sukcesy sportowe, które przejdą do historii klubu. Stworzyliśmy też nowoczesną akademię piłkarską i nową siedzibę klubu. Po 11 latach odchodzę z Jagiellonii z poczuciem dobrze wykonanej misji. Klub to dziś stabilna organizacja o silnej marce i ugruntowanej pozycji – powiedział Kulesza.

– Dodatkowo, od blisko 10 lat pracuję jako członek zarządu PZPN i wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego. Dzięki temu poznałem realne problemy i potrzeby polskiej piłki. Od kilku miesięcy rozmawiam z przedstawicielami środowiska piłkarskiego na każdym szczeblu. Podczas rozmów byłem namawiany do działania i budowania polskiej piłki ponad wszelkimi podziałami. Do zjednoczenia całego piłkarskiego środowiska i podniesienia jej poziomu w kwestii organizacyjnej i jakościowej – dodał.

– Dlatego postanowiłem, że jako przedstawiciel całego środowiska piłkarskiego będę ubiegał się o stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mam wizję przyszłości polskiej piłki nożnej, która powinna opierać się na czterech filarach: szkoleniu, wsparciu, integracji oraz profesjonalizacji. Bo piłka jest jedna, dla wszystkich! – ogłosił 58-latek.

– Jednakże w najbliższych tygodniach nasza cała uwaga będzie skupiona na reprezentacji Polski walczącej o Mistrzostwo Europy. Dlatego, to nie jest czas na prowadzenie kampanii wyborczej. To jest czas, kiedy wszyscy razem, zjednoczeni powinniśmy wspierać naszych piłkarzy – kontynuował.

– Do kampanii wrócimy po turnieju, a teraz razem przeżywajmy piłkarskie emocje i trzymajmy kciuki za naszą reprezentację.

Polecamy